fbpx

Jėgos aitvarų sportą atranda vis daugiau lietuvių: išbandyti galima nemokamai

Prie ekstremalių vandens sporto rūšių priskiriami jėgos aitvarai – tarp tautiečių vis labiau populiarėjantis aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas. Kartą išbandžiusieji šią veiklą neslepia, kad gailisi vieno vienintelio dalyko – kad nepadarė to anksčiau. Deja, nuo to neretai sustabdo išankstinės nuostatos, kad „tai – ne man“, „nesugebėsiu“ arba stereotipai neva tai ypatingų fizinių gebėjimų reikalaujantis sportas. Tuo metu Lietuvos pakrantėse su jėgos aitvarais rankose jau galima pamatyti ir vaikų, ir senjorų, ir netgi žmonių su negalia.

Daugiau nei sportas

Pasak jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“ įkūrėjo ir instruktoriaus Edgaro Martinėlio, jėgos aitvarai dėl savo specifikos daugeliui atrodo kaip ypač sudėtingas, daug fizinio pasirengimo reikalaujantis ir gal net kiek pavojingas sportas, tačiau realybėje yra visiškai kitaip.

„Jėgos aitvarais pradėjau užsiimti tada, kuomet Lietuvoje jie buvo visiškai „egzotinis“ sportas, neturėjome nei reikiamos infrastruktūros, nei šį sportą išmanančių kvalifikuotų instruktorių. Nuo pat pradžių ši veikla mane patį įtraukė dėl savo įvairiapusiškumo – tai ir hobis, ir sportas, ir savotiška terapija vienu metu. Jėgos aitvarų entuziastų bendruomenėje tenka išgirsti labai įvairių privalumų, kuriuos kiekvienas atrado, tačiau visais atvejais jėgos aitvarų įtaka jų gyvenimo kokybei, bendrai savijautai, socialiniam bei fiziniam aktyvumui – tiktai teigiama. Tuo metu požiūris į jėgos aitvarų sportą ir su juo susijusias išankstines nuostatas dažnai pasikeičia po pirmųjų pamokų, kuomet susipažįstama su technika, jėgos aitvaras paimamas į rankas ir savarankiškai įveikiami pirmieji metrai“, – pastebi E. Martinėlis.

Jo teigimu, šiame sporte galioja vienas vienintelis reikalavimas – mokėti plaukti, o visa kita galima išmokti su instruktoriaus pagalba: „Mūsų bendruomenė kasmet auga ir prie jos prisijungia labai daug skirtingų žmonių – nuo vaikų, senjorų iki neįgaliųjų. Tai yra pats geriausias įrodymas, kad jėgos aitvarai yra labai universali sporto šaka, o ja užsiimantys žmonės – sveikesni ir laimingesni, besimėgaujantys gyvenimo grožiu, nes tai yra kur kas daugiau nei sportas. Turiu begalę pavyzdžių, kaip jėgos aitvarai pakeitė ir keičia gyvenimus“

Kviečia išbandyti nemokamai

Šiuo metu „WindTrain“ įgyvendina projektą, kurio tikslas – auginti ir populiarinti vandens aitvarų sportą kaip naują olimpinę sporto šaką pasaulyje ir Lietuvoje, suteikti galimybę visoms amžiaus ir socialinėms grupėms mokytis vėjo sporto ir leisti laiką drauge, skatinti socialinį bei sportinį aktyvumą, sveikatingumą, aktyvų laisvalaikio praleidimą gryname ore, mažinti ribas tarp sveikųjų ir neįgaliųjų galimybių aktyviai ir sveikai leisti savo laisvalaikį.

Projektas yra skirtas vaikams nuo 10 m., taip pat suaugusiems (18–64 m.), įskaitant ir turinčius negalią asmenis, taip siekiant įrodyti, jog jėgos aitvarų sportas yra prieinamas absoliučiai visiems, nepriklausomai nuo jų gebėjimų ar fizinio pasirengimo. Visa reikalinga įranga, teoriniai bei praktiniai mokymai ir tarptautinę IKO kvalifikaciją turinčių instruktorių dėmesys jiems bus suteikiami visiškai nemokamai.„Individualių arba grupinių veiklų metu projekto dalyviai susipažins su jėgos aitvarų sporto disciplina bendrai, išmoks pasiruošti įrangą, praeis saugumo instruktažą, turės simuliacines veiklas ant kranto ir t.t. Praktinių pamokų metu bus naudojamos racijos, kurios užtikrins nuolatinį kontakto palaikymą tarp instruktoriaus ir mokinio bei greitą tobulėjimą, galimybę jaustis saugiai ir užtikrintai vandenyje“, – pasakoja E. Martinėlis.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos