fbpx

Parodė kitokią Turkijos pusę – be „viskas įskaičiuota“, bet su bagažu naujų potyrių

Nors Turkija jau daug metų išsilaiko kaip populiariausia lietuvių atostogų kryptis, visgi tik nedidelei daliai keliautojų teko pažinti ir patirti kitą jos pusę. Lėtas gyvenimo tempas, žaliuojanti laukinė gamta, turistų neapgulti paplūdimiai, tarp kalnų pasislėpę vietiniai miesteliai, užburiantys savo svetingumu ir autentiškumu. Būtent tokią Turkiją savo poilsiui renkasi ne tik patys turkai, bet ir aktyvų poilsį propaguojantys lietuviai, kurie čia keliauja su dviem tikslais – pratęsti vasarą ir aktyviai pailsėti su jėgos aitvaru rankoje.

Keičia stereotipinį įvaizdį

Turkijos Akjaka, išsidėsčiusi pietvakarinėje šalies pakrantėje ties Gokovos įlanka, tad čia – ypač palankios sąlygos užsiimti jėgos aitvarų sportu. Plati ir sekli pakrantė, kokybiškas, į krantą pučiantis vėjas, šiltas klimatas – tai, dėl ko Turkija dažnai liaupsinama šio vandens sporto entuziastų tarpe. Jau 6 metus čia veikia ir sezoninė lietuvių įkurta keliaujanti jėgos aitvarų mokykla „WindTrain“, kurios įkūrėjas ir instruktorius Edgaras Martinėlis padeda tautiečiams atrasti visiškai kitokią Turkiją ir aktyvaus poilsio joje privalumus.

„Lietuvių akyse Turkija turi gana stereotipinį įvaizdį, dėl kurio yra dažnai „nurašoma“ kaip ypač turistinė, nieko daugiau apart pasyvaus poilsio su „viskas įskaičiuota“ ir gero oro negalinti pasiūlyti kryptis. Tačiau visiškai be reikalo! Turkijos Akjaką tikrai galime išskirti kaip vieną žaliausių ir autentiškiausių krypčių, kuri užburia ir padiktuoja visiškai kitokį gyvenimo ritmą. Pavyzdžiui, dieną pradėti nuo plaukimo sesijos, o pabaigti stebint saulėlydį nuo aukščiausio taško ir mėgaujantis atsiveriančiu įspūdingu Gokovos įlankos vaizdu. Ne veltui šią vietą atostogoms renkasi ir vietiniai turkai, o tai – kokybės garantas”, – pasakoja E. Martinėlis.

Proga atsigriebti už prastą vasarą Lietuvoje

Pasak E. Martinėlio, Akjaka yra puikus pasirinkimas norintiems prasitęsti vasarą, mat rugsėjo mėnesį termometro stulpeliai dienomis vis dar laikosi ties 30 laipsnių, jūra įšilusi, o dienos – saulėtos ir praktiškai be lietaus. Tai yra visiška priešingybė vasarai Lietuvoje, kuri – sunkiai nuspėjama. „Nors vasaras stengiamės praleisti Lietuvos pajūryje arba prie Kuršių marių, kur mokome valdyti jėgos aitvarus, organizuojame įvairius sporto renginius, tačiau visada labai laukiame rudens pradžios, nes ji mums reiškia sezono pradžią Turkijoje. Visada žinome, kad čia turėsime garantuotą orą ir galėsime atsigriebti už visą vasarą ir tas dienas, kai nebuvo vėjo ar buvo blogas“, – dalinasi E. Martinėlis. Jo teigimu, būtent oro sąlygos buvo pagrindinė priežastis, paskatinusi įkurti keliaujančią jėgos aitvarų mokyklą, kuri galėtų veikti ten, kur palankios sąlygos ne tik gaudyti vėją, bet ir ilsėtis pagal skirtingus poreikius tiek solo keliautojams, tiek šeimoms.

Nustebins veiklų gausa ir ramybė

Nors Turkijoje ypač populiarus atostogų formatas su „viskas įskaičiuota“ paketu, tačiau, pasak E. Martinėlio, tiesiog privaloma patirti ir atrasti tikrąją Turkiją, kuri prasideda nutolus nuo šurmuliuojančių kurortų ir turistinių taškų. „Populiariausių Bodrumo ir Marmario kurortų pašonėje esant Akjaka mus iškart sužavėjo savo unikalia lokacija, kraštovaizdžiu ir vietinių svetingumu. Nors, visų pirma, vertiname infrastruktūrą, tinkamumą užsiimti jėgos aitvarų sportu tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems, tačiau ne mažiau svarbi ir aplinka, vietinė kultūra, žmonės, veiklos, kuriomis dar galima užsiimti be jėgos aitvarų. Šioje Turkijos dalyje gal ir nerasite viešbučių kompleksų su „viskas įskaičiuota“, tačiau neabejotinai sugrįšite su pilnu bagažu naujų potyrių, gerų emocijų ir kaip reikiant pravėdinta galva“, – patikina „WindTrain“ įkūrėjas. Be jėgos aitvarų aktyvaus poilsio mėgėjai Akjakoje gali išbandyti buriavimą, plaukimą baidarėmis ar plaustais, leistis į žygius dviračiais ar pėsčiomis, kopti uolomis, išbandyti skrydį parasparniu ar išsimaudyti Azmako upėje, kuri savo grožiu patraukė net NASA darbuotojų dėmesį ir vos po vieno jų pasidalinimo socialiniuose tinkluose tapo tikru šio regiono gamtos perlu, paskatinusiu daugiau pasidomėti apie Akjaką.

Daugiau apie kelionę čia.