fbpx

Pirmą kartą jėgos aitvarą į rankas paėmęs Martynas Kevalaitis: „Pagaliau įgyvendinau savo svajonę“

Kiek kartų esate pasvajoję, kad norėtumėte išbandyti vieną ar kitą naują veiklą, išeiti už komforto zonos ribų, tačiau galiausiai tą svajonę taip ir palikote neįgyvendintą arba tiesiog atidėjote vėlesniam laikui? Viena iš Martyno Kevalaičio svajonių išmokti plaukti su jėgos aitvarais taip pat laukė savo eilės, kol galiausiai šią vasarą Lietuvos pajūryje jai buvo lemta išsipildyti.

Po pirmos patirties – visiškai kita nuomonė

Aktyvų gyvenimo būdą ir keliones mėgstančio M. Kevalaičio gyvenime jėgos aitvarai jau buvo kurį laiką – šiuo sportu užsiima jo sužadėtinė, paskatinusi pasekti jos pavyzdžiu ir pagaliau įgyvendinti seną svajonę.

„Jau daug metų norėjau išmokti plaukti su jėgos aitvaru. Apie tai vis užsimindavau savo gyvenimo meilei, kuri buvo spėjusi išbandyti šį sportą anksčiau. Stebėdamas iš šalies, aš pats buvau įsitikinęs, kad tai yra gan sudėtingas, daug laiko reikalaujantis sportas, tačiau užteko vos kartą pabandyti, kad visiškai pakeisčiau išankstinę nuomonę“, – sako Martynas.

Pagaliau įgyvendinti seną svajonę jį paskatino ne tik didžiulis artimo žmogaus paskatinimas, bet ir palankiai susiklosčiusios aplinkybės, mat vyras prisijungė prie projekto, kurio metu jėgos aitvarų sportą Lietuvos pajūryje galėjo išbandyti visiškai nemokamai. „Kai nesi to daręs anksčiau ir nežinai, kaip tau seksis, ar apskritai patiks, kyla labai įvairių minčių, kurios stabdo. Man pasisekė – pirmą žingsnį žengiau su didžiuliu palaikymu, nes būtent sužadėtinė mane ir užrašė pirmai pamokai“, – dalinasi pašnekovas.

Jo teigimu, pirma pažintis su jėgos aitvarais ir patyrusiu instruktoriumi šalia nuteikė labai pozityviai: „Tiek teorijos, tiek praktikos metu man buvo viskas išsamiai ir tiksliai paaiškinta, parodyta, tad jaučiausi visiškai atsipalaidavęs ir užtikrintas. Nors išankstinis nusiteikimas buvo kitoks, po pirmos pamokos jau jaučiau malonumą, kurį teikia šis sportas, ir norėjau dar“.

Skatina nedvejoti ir neatidėlioti

Pasak vieno iš šio projekto iniciatorių, jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“ įkūrėjo ir instruktoriaus Edgaro Martinėlio, per kelis metus, kuomet vyksta projektas, jėgos aitvarų sportą jau atrado ir išbandė kelios dešimtys žmonių, surengta apie 100 teorinių ir praktinių pamokų, suteikiant visą reikalingą inventorių ir asmeninį instruktoriaus dėmesį visiškai nemokamai.

„Jėgos aitvarų sportu gali užsiimti visi, tačiau ne visi tai žino, dėl to prieš kelis metus su bendraminčiais inicijuodami šį projektą kėlėme tikslą pakeisti tokią nuomonę ir suteikti galimybę visoms amžiaus bei socialinėms grupėms mokytis vėjo sporto, mažinti ribas tarp sveikųjų ir neįgaliųjų galimybių sportiškai aktyviai ir sveikai leisti laisvalaikį, skatinti jų socialinę integraciją. Martyno, kaip ir kitų projekto dalyvių, pavyzdys patvirtina, kad pokytis įvyko, nes tarp dalyvių buvo įvairaus amžiaus, gebėjimų žmonių ir jiems visiems puikiai sekėsi, buvo daug teigiamų emocijų. Tikiuosi, jog ši patirtis turės ilgalaikę naudą ir įtaką jų požiūriui į sveiką gyvenseną, aktyvų gyvenimo būdą“, – dalinasi Edgaras.
Jam antrina ir Martynas, prisimindamas įspūdžius ir jausmus, kuriuos sužadino pirma savarankiška patirtis.

„Pirmą kartą pačiam į dangų pakėlus jėgos aitvarą buvo ir jaudulio, ir džiaugsmo. Labai įsiminė ta akimirka, kai pagaliau suvokiau, kad aš pats valdau jėgos aitvarą, o ne jis mane, jaučiu vėjo jėgą rankose. Vis dar dvejojančius išbandyti šį sportą taip pat, kaip tą dariau aš, tikrai paskatinčiau tai padaryti kuo greičiau, nes juk kada, jeigu ne dabar?“, – retorinį klausimą su šypsena veide iškelia Martynas.

Projektas yra skirtas vaikams nuo 10 m., taip pat suaugusiems (18–64 m.), įskaitant ir turinčius negalią asmenis. Bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.