Sportinė veikla, kurią verta įtraukti į 2025-ųjų tikslų sąrašo viršūnę: gyvenimas pasikeis į gera visomis prasmėmis
Artėjant Naujiesiems metams, milijonai žmonių visame pasaulyje kelia tikslus, susijusius su sveikata, santykiais ar asmeniniu augimu, o tai neretai reiškia ir naujų patirčių ieškojimą. Vienas populiariausių asmeninio tobulėjimo tikslų – „išbandyti kažką naujo“, kuris kasmet vis daugiau lietuvių paskatina į rankas paimti ir jėgos aitvarą.
„Jėgos aitvarų sportas – tai ne tik sportas, tai gyvenimo būdas. Norintiems peržengti savo ribas ir apsidovanoti naujais potyriais, tai – tobulas Naujųjų metų tikslas“, – sako Edgaras Martinėlis, jėgos aitvarų mokyklos „WindTrain“ įkūrėjas ir profesionalus instruktorius.
Pastaruosius du metus kartu su komanda jis Lietuvoje įgyvendino projektą, kurio metu kvietė išbandyti jėgos aitvarų sportą visiškai nemokamai. Tą galėjo padaryti visi norintieji nuo 10 m. amžiaus, įskaitant senjorus, neįgaliuosius ir visus kitus, kurie jau seniai svajojo, bet neturėjo galimybės ar tiesiog progos.
„Džiaugiamės, kad per projekto laikotarpį padėjome daugiau nei dviem šimtams lietuvių pasiekti savo tikslą – išbandyti jėgos aitvarų sportą. Dalis jau po pirmos pamokos pakeitė išankstines nuostatas ir savo pavyzdžiu sugriovė stereotipą neva šis sportas reikalauja ypatingų fizinių gebėjimų. Tai buvo pats geriausias apdovanojimas, kad nėra nieko neįmanomo, tiek projekto dalyviams, tiek mūsų komandai, su kuria jau daug metų kryptingai dirbame ties jėgos aitvarų kaip naujos olimpinės sporto šakos populiarinimu ir ieškome būdų, kaip suteikti galimybę visoms amžiaus, socialinėms grupėms mokytis šio sporto vėjo ir vandens sporto“, – pasakoja E. Martinėlis.
Pasak jo, yra ir kita teigiama šio sporto pusė: „Jėgos aitvarų sporto bendruomenė kasmet auga, ne išimtis ir šio projekto dalyviai, kurie atrado bendraminčių, o tai reiškia, kad žmonės įgyja ne tik naują hobį, kuriuo gali užsiimti gryname ore ir kokybiškai praleisti laisvalaikį prie Baltijos jūros ar Kuršių marių, bet ir skatinamas jų socialinis aktyvumas, didinama įtrauktis“.
Projekte dalyvavęs Martynas Kevalaitis yra vienas iš pavyzdžių, kuriam užteko vos kartą pabandyti, kad visiškai pakeistų išankstinę nuomonę.
„Kai nesi to daręs anksčiau ir nežinai, kaip tau seksis, ar apskritai patiks, kyla labai įvairių minčių, kurios stabdo. Tiek teorijos, tiek praktikos metu man buvo viskas išsamiai ir tiksliai paaiškinta, parodyta, tad jaučiausi visiškai atsipalaidavęs ir užtikrintas. Nors išankstinis nusiteikimas buvo kitoks, po pirmos pamokos jau jaučiau malonumą, kurį teikia šis sportas, ir norėjau dar“.
„Turint tinkamą įrangą, patyrusį instruktorių šalia ir pakankamai noro, jėgos aitvarų sportas gali pripildyti metus pačių geriausių prisiminimų – nuo kokybiško poilsio Lietuvos pajūryje, daugybės valandų praleistų gryname ore, kokybiško judesio iki visiško atsipalaidavimo jausmo ir kelionių paskui vėją svetur“, – priduria E. Martinėlis, kurio vadovaujama jėgos aitvarų mokykla – ypatinga, mat skirtingais metų laikais ją galima rasti vis kitoje pasaulio vietoje – nuo Lietuvos iki egzotiškosios Šri Lankos ar Mauricijaus.
Projektas buvo bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.